Про Федерацію

Керівництво

Структура

Органи управління

Комітети, Комісії та Ради

 

 

                                  

Інформаційна історична довідка ГС ФФК

 

Пройшло понад сто вісім років з того часу, коли у м. Києві 7 жовтня 1911 р.,  було створено Київську футбольну лігу, пращура сучасної Громадської спілки Федерації футболу м. Києва. Відтоді древнє славне місто Київ – колиска слов’янської культури – безліч разів підтверджувало своє почесне право бути серед визнаних футбольних столиць Старого Світу.

Справа честі сучасного покоління – зберегти та примножити наше спільне надбання. Сьогодні цю велику місію несе різнобарвний Київський футбольний люд, а в авангарді цього руху – Федерація футболу м. Києва (далі Федерація), що вже понад 108 років, трансформуючись у своїх організаційних структурах і юридичних формах, консолідує в собі усі прошарки могутньої піраміди міського осередку гри мільйонів.

 

Федерація є юридичною особою і згідно зі своїм статусом користується усіма правами, встановленими чинним законодавством України, по вирішенню питань, маючих відношення до футболу в м. Києві, на підставі демократичного централізму.

Футбольне господарство та інфраструктура нашого міста це великий живий організм зі своїми досягненнями, здобутками і проблемами. На даний час це найбільша в місті неприбуткова спортивна громадська організація, що діє, в першу чергу, з метою сприяння розвитку та популяризації всіх напрямків (масового, шкільного, дитячо-юнацького, пляжного, ветеранського, жіночого, футболу людей з вадами, студентського та ін.) футболу в столиці нашої держави і об’єднує та залучає до організованих занять всіма видами футболу більш ніж 27 000 осіб від наймолодших дітей з 6 років до ветеранів.

Відповідно до Статуту Федерації, головним завданням її діяльності завжди було залучення якнайбільшої кількості дітей, юнаків та дорослих до занять футболом, а також сприяння зростанню рівня та масовості футболу в місті на основі консолідації і координації зусиль громадян та організацій міста, що зацікавлені в його розвитку. Виконуючи свою місію в столиці України, Федерація щорічно намагається забезпечувати та підвищувати високий організаційний рівень футболу в київському регіоні з урахуванням, насамперед, національних футбольних інтересів на всеукраїнських та  міжнародних спортивних аренах.

Найбільша увага Федерації спрямовується на всебічну пропаганду здорового способу життя, відрив дітей і молоді від негативного впливу вулиці та наркоманії, на виховання достойних членів суспільства – підростаючого покоління фізично здоровим, інтелектуально розвинутим. Федерація  усвідомлює, що футбол відіграє важливу виховну роль у навчанні та розвитку молоді, він має не лише надавати можливості гравцям розвивати свої специфічні уміння, він також повинен допомагати розвивати їм свою індивідуальність, психологічні та соціальні здібності.

 

Діяльність Федерації, згідно її Статуту розповсюджується на всю територію міста, користується повноваженнями в частині розвитку футболу, делегованими Київською міською державною адміністрацією (Договір про співпрацю від 29 грудня 2017 року) та правом представляти футбол м. Києва у всеукраїнських та міжнародних спортивних організаціях і змаганнях, а також виключним правом на проведення офіційних місцевих змагань з футболу. Федерація працює у тісному співробітництві з Департаментом молоді та спорту Київської міської державної адміністрації та Головним Управлянням освіти та науки м. Києва.

 

Станом на 20 травня 2020 року членами та асоційованими членами Федерації є 84 міських футбольних клубів, федерацій, асоціацій, ліг, ДЮСШ, СДЮШОР,  та інших футбольних осередків різних форм власності, які діють згідно своїм статутам і визнають Статут та регламентуючі документи Федерації. У 2018 році рішенням Виконкому створено також районні у м. Києві футбольні осередки Федерації, які очолюють заступники Голови Федерації і  займаються насамперед організацією районних змагань «Шкільної футбольної ліги» та турніру на призи «Шкіряного м’яча»,  укріпленням взаємовідносин та співробітництва громадян і організацій районів зацікавлених у розвитку футболу в м. Києві.

 

Зусиллями Федерації, її членів та районних осередків  в столиці щорічно проводиться більше 60 (шістидесяти) різноманітних спортивно-масових заходів і турнірів.

З 2005 р. міські змагання проводяться в 3 лігах (вища, перша, друга ліга), а в більшості вікових категоріях другої ліги створено по декілька підгруп. Загальна кількість команд, які беруть участь Чемпіонаті, кубках та першостях міста з футболу в сезоні 2019/2020 р. склала 426 команд (для порівняння – в 2005 р. – 155 команд).

За ініціативи саме членів Федерації, Регламент змагань з футболу та інші нормативні документи Федерації постійно набувають суттєвих вдосконалень, які значно поліпшують умови і рівень проведення київських міських змагань, а це, в свою чергу, збільшує кількість бажаючих брати в них участь.

Стабільний календар та проведення змагань за системою «осінь-весна» надають можливість столичним клубам і школам оптимізувати змагально-тренувальний процес з урахуванням відповідних потреб футболістів і тренерів (навчання в загальноосвітніх закладах, час для відпочинку і таке ін.).

Одним із головних питань вирішення проблеми поступової підготовки футболіста від наймолодшої категорії до гравця команди дорослих стало створення відповідної ефективної системи. У зв’язку з цим, для участі у змаганнях, було визначено дванадцять вікових категорій (від U-9 до команд дорослих), з  диференціацією ігрового часу, кількості гравців на полі, розміру майданчиків, воріт та м’яча.

 

Разом з офіційними змаганнями – Чемпіонатом, першостями та кубками м. Києва, Федерацією спільно з футбольними осередками щорічно проводиться низка інших різноманітних футбольних турнірів та заходів, зокрема, таких, як:

- міжнародний дитячий турнір «Кубок В.Баннікова» (U-13);

- міжнародний дитячо-юнацький турнір «Кубок Оболонь» (U-9 – U-16);

- міжнародний дитячий турнір «Дзвони Чорнобиля» (U-12 – U-14);

- міжнародний дитячий турнір «Кубок Незалежності» (U-12 – U-14);

- міжнародний дитячо-юнацький турнір «Грай заради миру!» (U-15);

- Кубок імені Володимира Мунтяна (команди дорослих);

- Кубок імені Олександра Заварова (U-14);

- Кубок пам’яті Андрія Гусіна (команди дорослих);

- Кубок пам’яті Віктора Серебряникова (U-9);

- Кубок пам’яті футболістів, загиблих в роки ВВВ (U-10);

- Кубок пам’яті Миколи Балакіна (U-11);

- Кубок пам’яті Федіра Медвідя (U-12);

- Кубок пам’яті Олега Макарова (U-13);

- Кубок пам’яті Антона Ідзковського (U-14);

- Кубок пам’яті Віталія Голубєва (U-15);

- Кубок пам’яті Віктора Колотова (U-16);

- Кубок пам’яті Андрія Баля (U-17);

- Кубок пам’яті Євгена Рудакова (U-21).

Щовесни футбольний сезон розпочинають конкурси футбольної майстерності на призи видатних вітчизняних футболістів, в яких беруть участь представники всіх дитячо-юнацьких команд міста та інші бажаючі, а саме:

- конкурс «кращий воротар» – на призи О. Шовковського;

- конкурс «кращий удар на дальність» – на призи В. Трошкіна;

- конкурс «кращий удар на точність» – на призи В. Веремеєва;

- конкурс «кращий жонглер» – на призи А. Біби. 

 

Щорічно спеціальною комісією Федерації визначаються переможці у відповідних номінаціях: «кращий воротар», «кращий захисник», «кращий півзахисник», «кращий нападаючий», «кращий гравець», «кращий бомбардир» та «кращий тренер» у всіх 12 вікових категоріях. Нагороджуються також кращі арбітри,  футболісти і тренери у студентському, жіночому футболі та футзалі. Нагородами відзначаються кращі журналісти, організатори та меценати. Окремі нагороди та цінні подарунки вручаються ветеранам – зіркам Київського і Українського футболу.  

Вже доброю традицією стало щорічне проведення підсумків сезону, де лауреати отримують цінні призи та нагороди. Символічно, що такий захід протягом останніх восьми років влаштовується у серці головної спортивної арени нашої країни – НСК «Олімпійський».  У зазначених урочистостях беруть участь понад 300 осіб.

 

Федерація досить успішно представлена командами свої клубів  у Всеукраїнських змаганнях. 40 команд 13 футбольних клубів – членів Федерації футболу м. Києва беруть участь  у змаганнях ДЮФЛ України вікових груп U-14 – U- 17.  6 команд – учасники змагань ДЮФЛ України вікової групи U- 19, дві команди представляють Київський футбол у чемпіонаті ААФУ, одна у змаганнях ПФЛ і одна в ПЛ України. З року в рік команди столиці України посідають одні з провідних місць у турнірних таблицях цих змагань.

 

Станом на грудень 2019 року до списків національної, молодіжної та юнацьких збірних команд  з футболу включено 64 футболіста, переважна більшість з яких становлять вихованці та штатні футболісти ФК «Динамо».

 

У Федерації створено та введено в дію єдину комп’ютерну базу футболістів футбольних клубів та шкіл, з метою контролю і недопущення несанкціонованого відтоку футбольних кадрів в інші регіони.

 

В різні роки не залишалася поза увагою Федерації і робота із збірними командами міста. Так, у 2003 році юнацька збірна команда міста Києва (вік гравців – 1985 р.н.) стала Чемпіоном ІІ Всеукраїнських літніх спортивних ігор. У 2004 році збірна команда школярів, складена з гравців 1988 р.н. посіла І місце у фінальних змаганнях ІІ Всеукраїнської спартакіади школярів. У 2005 році юнацька збірна (вік гравців – 1989 р.н.) здобула перемогу в IV Всеукраїнських літніх спортивних іграх.

 

Зусиллями Федерації на початку 2000 року, вперше в Україні було започатковано та регулярно проводяться змагання Шкільної футбольної ліги міста Києва, участь в яких беруть наймолодші категорії гравців – учні 3-4 класів київських навчальних закладів. Відроджено наймасовіші змагання серед дітей та підлітків на призи Клубу “Шкіряний м‘яч”. У місті створено і працюють районні та міський штаби з підготовки і проведення цих змагань, які очолюють заступники Голови Федерації – керівники районних у м. Києві футбольнних осередків ГС ФФК.

Приємним фактом стали результати виступів команди Гімназії № 329 «Логос», що посіла 1 місце у всеукраїнських змаганнях серед команд 2001 р.н. сезонах 2014 р. та 2015 р. і брала участь в шкільному Чемпіонаті Світу в Лондоні. 

 

Студентський футбол в нашому місті має давню історію. Значна кількість ветеранів футболу та нині діючих гравців пройшли даний етап у своїй кар’єрі, залишивши яскравий слід потому. В структурі Федерації успішно працює Футбольна асоціація студентського футболу (президент Місюра В.Я.). У вересні 2013 р. Асоціація підписала довгострокову угоду з Київським міським відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України та Спортивною студентською спілкою міста Києва, згідно якої ФАСК було передано частину повноважень щодо розвитку футболу серед ВНЗ м. Києва, а також право на організацію та проведення міських спортивних змагань серед ВНЗ на території столиці України.

Не дивлячись на те, що вже п’ятий рік існує рекомендаційний лист МОН щодо вилучення предмету «Фізичне виховання» з переліку обов’язкових для вивчення у закладах вищої освіти і вони самостійно визначають розвивати чи не розвивати даний напрямок, і багато ЗВО дійсно скоротили кафедри фізичного виховання і ввели таким чином факультативи, але це не завадило Асоціації у сезоні 2018/2019 років провести та визначити призерів трьох видів змагань: Вищої та Першої ліг 16-го чемпіонату з футзалу, 5-того Чемпіонату з футзалу серед жіночих студентських команд та 20-го Чемпіонату з футболу. Переможцями футзальних змагань у Вищій лізі вдруге поспіль стала команда НПУ імені Михайла Драгоманова, у Першій лізі святкували перемогу «Авіатор» – НАУ, а володарем розіграшу Кубку з футзалу – «Політехнік» – КПІ імені Ігоря Сікорського. Чемпіонами змагань з футболу, що вперше проходили у новому форматі стала команда «НУФВСУ-МАУП», чергово побивши всі рекорди відвідуваності та переглядів фінального матчу даних змагань.

До досягнень можна додати, те що на двадцятий, ювілейний рік функціонування Футбольної асоціації студентів міста Києва всі матчі чемпіонатів проходять у двох лігах по десять команд на власних або орендованих зусиллями університетів полях та майданчиках, що свідчить про небайдужість і зацікавленість адміністрації даних ЗВО у майбутніх результатах команд.

Також, 2019 рік запам’ятається глядачам студентського спорту столиці звитягами київських команд у заходах та турнірах за межами міста Києва: команда НУФВСУ-МАУП стала переможцем XIVлітньої Універсіади України, команда Київського національноготорговельно-економічного університету у безкомпромісній боротьбі виборола бронзові медалі Всеукраїнських змагань з футболу.

Завдяки тому, що влітку 2018 року студентська команда Київського університету імені Бориса Грінченка стала бронзовим призером ІV Європейських студентських ігор з футболу, цим самим кваліфікувалася на Кубок Світу серед університетів у Китаї, де за підсумками турніру увійшла до топ-10 команд.

Вісім представників закладів вищої освіти м. Києва у складі національних студентських збірних у 2018-2019 рр. ставали бронзовими та срібними призерами чемпіонатів Світу та Європи з футболу та футзалу.

Найтитулованішою збірною до сьогоднішнього дня є команда «Академік» (Академія праці та соціальних відносин), яка п’ять разів вигравала змагання Чемпіонату міста Києва. Другу сходинку за кількістю трофеїв займає команда НУФВСУ.

У Чемпіонатах, першостях та Кубках з футзалу  у сезоні 2019/2020 років нараховується 27 команд. Лідерами змагань з футзалу є команди: НТУУ «КПІ»,  Національного університету харчових технологій (НУХТ), МАУП, Національного транспортного університету (НТУ) та Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова. Представники останнього, до-речі, влітку 2014 р. посіли 8 місце з 24 на ІІ європейських університетських іграх в Роттердамі (Нідерланди).

 Команди Київського національного торгівельно-економічного університету (КНТЕУ), Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД) та МАУП беруть участь у Чемпіонаті України з футболу серед студентських команд, який проводить Всеукраїнська футбольна асоціація студентів. В першості України з футзалу представниками м. Києва серед студентських команд були Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, НУФВСУ та НУХТ. У 2013 році збірна команда м. Києва вчетверте стала переможцем Всеукраїнської Універсіади студентів. Команда призерів була створена на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) та Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП).

 

Станом на 2020 рік Федерація футзалу м. Києва об’єднує 18 колективних членів. Чемпіонат міста проводиться у трьох лігах (Вища ліга  – 10 команд, Перша  – 24 і Друга  – 24 команди). Водночас проводиться Кубок і Суперкубок міста.     Федерація футзалу м. Києва також надає допомогу у проведенні змагань Київської футзальної ліги за участі 32 команд та профільних турнірів таких як  Авто Ліга, Банківська Ліга, IT  Ліга, Бізнес  Ліга. Кількість учасників змагань постійно збільшується і станом на 2020 рік вона становить понад 90 команд, що дало змогу залучити понад 1500 людей різного віку.

За останні два роки  команди клубів   ФК «ХІТ» (Экстра-лига) двічі грала у фіналі Кубку України,  «Епіцентр К3» – Чемпіон 1 ліги сезону 2017-2018 року.  Жіночі команди  IMS-НУХТ (Київ), AFC 5G (Київ), Будстар-НПУ (Київ) грають в Вищій лізі Чемпіонату України і на базі цих клубів створені фарм команди, які приймають участь у Першості  України серед команд  1 ліги.

У 2019 році було створено відокремлений осередок у м. Києві Федерації міні-футболу України та проведено перший Всеукраїнський турнір з міні-футболу (6х6). На базі футболістів Київських команд було  сформовано збірну команду  України, яка на чемпіонаті світу в Австралії увійшла до вісімки кращих. 

У структурі Федерації успішно працює Ліга «Футбол проти наркотиків та криміналу». В цих змаганнях беруть участь 18 команд, складених з гравців, що проходять реабілітацію і ресоціалізацію у відповідних центрах для нарко- та алкозалежних. Щороку проводиться  така соціально-важлива акція, як регулярна організація матчів збірної команди Ліги «Футбол проти наркотиків та криміналу» з командами виправних колоній Київської області. 

 

Громадським об’єднанням «Колегія футбольних арбітрів та інспекторів м. Києва» у тісній співпраці з відповідним Комітетом арбітрів та спостерігачів арбітражу ФФК, було проведено значну роботу щодо залучення молоді до практичного арбітражу змагань, їх теоретичної та фізичної підготовки, активної участі у громадській роботі як самої Колегії, так і Федерації. Завдяки активній позиції керівництва Колегії було укладено відповідну угоду з Національним Університетом фізичного виховання і спорту України,  випущено та розповсюджено велику кількість агітаційних матеріалів, зібрані унікальні архівні матеріали про історію створення та становлення однієї з найстарших в Україні – київської колегії арбітрів, заснованої у 1913 р.

Велика увага Федерацією приділяється роботі Школи арбітрів імені М.М. Балакіна, в якій пройшли навчання та зробили перші кроки в кар’єрі арбітрів більше 250 абітурієнтів, 112, з яких фахово визначилися професіонально зв’язати свою подальшу долю з арбітражем.

На сьогодні Колегія футбольних арбітрів та інспекторів м. Києва, за рішенням Виконавчого комітету Федерації має значні автономні права із самоврядування. Це повністю знищило підґрунтя для будь-яких підозр футбольних осередків в упередженості арбітрів або можливості через відповідні комітети, футбольних функціонерів впливати на результати матчів. Таке рішення Виконкому було позитивно сприйняте всіма колективними членами Федерації. Разом з цим, ФФК залишила за собою право загального нагляду через механізм ознайомлення з відповідними списками арбітрів, що рекомендуються Колегією для роботи як в міському, так і в національному футболі.     

У представництві наших арбітрів на всеукраїнських змаганнях спостерігається певна стабільність. На сьогодні у київському футболі працюють 2 арбітра і 2 асистента арбітра ФІФА, 4 арбітра і 8 асистентів арбітра УПЛ,  11 арбітрів і 9 асистентів арбітра ПФЛ, 16 арбітрів, які обслуговують змагання ДЮФЛ України, 19 арбітрів міських змагань та 23 спостерігачів арбітражу.

Колегією арбітрів, за участі Федерації і меценатів футболу м. Києва, було випущено пам’ятні відзнаки «1000 матчів», «500 матчів» та «Знак пошани», якими було нагороджено понад 400 київських спеціалістів арбітражу. Випущено в світ 4-й том енциклопедичного видання «Киевский футбол на рубежах времён», що цілком присвячений арбітрам, інспекторам та історії київського футбольного арбітражу.

 

Особливу увагу Федерація завжди  приділяла якісній підготовці та підвищенню рівня кваліфікації міського тренерсько-викладацького корпусу, кількість якого в м. Києві складає понад 360 осіб.

Наприкінці 2010 р. Федерацією футболу м. Києва було започатковано унікальний для України експеримент – випущено першу групу студентів, що проходили навчання за програмою отримання «С»-диплому ФФУ. З того ж 2010 р. Федерація зайняла послідовну позицію стосовно обов’язковості проходження відповідного навчання представниками тренерсько-викладацького складу ФФК. Згідно затвердженої програми, заняття (по дві пари на день) проводилися у приміщенні Федерації футболу м. Києва, конференц-зал якої в повному обсязі обладнаний всім необхідним технічним устаткуванням.

Практичні заняття проходили на стадіонах СДЮШОР «Зміна», ФК “Зірка”, КСДЮШОР «Атлет». Крім того, студенти-аматори, що на момент навчання не мали змоги працювати у якості тренерів, проходили навчальну практику на базі футбольної академії «Динамо» імені В.В. Лобановського.   

До теоретичних і практичних занять курсів підвищення кваліфікації тренерсько-викладацького складу за програмою «С»-диплому ФФУ було залучено найкращих вітчизняних лекторів, цвіт української футбольної науки: 2 академіки, 6 професорів, 7 Заслужених тренерів України – Віхрова К.Л., Лісенчука Г.А., Ткачука В.Г., Догадайла В.Г., Альтмана С.Й., Лисенка О.О., Федорчука О.В., Шпакова О.О., Фетісова Д.М., Попова В.Д. та багатьох інших.  Також до проведення занять залучалися провідні спеціалісти з Франції, Канади і Польщі. Школа тренерів ФФК протягом багатьох років визнавалася однією з кращих  в Україні. За 10 років, з 2009 по 2018, ФФК провела навчання  20 груп на тренерську ліцензію  на диплом «С» ФФУ, та 2 групи на ліцензію «Б» диплому УЕФА, підвищивши кваліфікацію тим самим більше 200 тренерів м. Києва, які працюють у дитячо-юнацькому та аматорському футболі.  На превеликий жаль, УАФ, позбавивши  ФФК статусу регіональної федерації, тим самим фактично позбавила тренерів м. Києва можливості проходити навчання і отримувати тренерські ліцензії. 

 

Одним з головних пріоритетів в роботі Федерації є увага до розвитку ветеранського руху та турбота про людей, що своїми здобутками, відданістю та працею писали славетну історію київського футболу. У Чемпіонатах та Кубках міста Києва в різні часи брали участь такі знані у футбольному світі особистості, як О. Михайличенко, С. Нагорняк, А. Аннєнков, Ю. Дмитрулін, І. Костюк, А. Яшкін, А. Ковтун, Т. Луценко, С. Федоров, С. Ребров, С. Беженар, О. Волотьок, Ю. Грицина та багато інших.

Слід відзначити збірну ветеранів київського футболу, очолювану віце-президентом ФФК Віктором Хлусом. Щорічно збірники проводять понад 50 зустрічей в різноманітних містах і містечках України та зарубіжжя, даючи приклад відданості футболу для дітей та молоді і  особисто пропагують київський футбол та здоровий спосіб життя.

У 2014 та 2015 рр. ця збірна показала себе з самої найкращої сторони. В рамках проведеної акції «Футбол за мир та єдність України!», вони об’їхали майже всі куточки нашої держави, побувавши і в гостях у прикордонників в Херсонській області (с. Чонгар), і в щойно визволеному (!!!) Сєвєродонецьку, Старобільську, даруючи на переповнених місцевих стадіонах радість та надію місцевим жителям на те, що мир більше не покине їхні домівки. Як не згадати і не футбольні, але не менш важливі акції – відвідування поранених бійців із зони АТО в госпіталях. Річ навіть не в тих подарунках та медикаментах, що привозили з собою легенди вітчизняного футболу, а в тих теплих, задушевних розмовах, які вели між собою герої футбольних полів та герої справжніх бойових дій, після чого у останніх нерідко з’являлися посмішки, а блиск в очках переконував, що все буде добре!

Не можна не подякувати за це людям з великим серцем, які не роздумуючи ні хвилини, щиро і по-справжньому підтримували та брали участь  в усіх подібних акціях. Це – В. Хлус, В. Безсонов, А. Безсмертний, О. Венглинський, О. Дамін, А. Демяненко, С. Ковалець, С. Коновалов, В. Косовський, С. Кузнєцов, В. Леоненко, В. Лозинський, А. Оксимець, О. Радченко, В. Романенко, О. Саленко, В. Самойлов, С. Сирота, В. Самохін, Е. Цихмейструк, І. Яремчук.

Не залишаються  осторонь і наші найстарші – ветерани футболу. По-можливості отримують допомогу від Федерації футболу м. Києва (фінансову, компенсацію витрат на лікування і таке ін.) Протягом шести років вони отримували щомісячно продуктові набори. Жоден з них не є забутим. Поповнюється даними та славетними іменами Дошка Пошани видатних діячів київського футболу, де відображені славні досягнення всіх знаних київських спеціалістів, що протягом довгих років розвивали, популяризували та здобували славу дитячо-юнацькому, аматорському, професіональному і ветеранському футболу в столиці України. 

Щорічно, 9 травня, за ініціативи Федерації на стадіоні «Старт», у стели футболістам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, відбуваються офіційні заходи. Відповідною церемонією та покладанням квітів до меморіалу київською футбольною громадою та юними футболістами вшановується пам’ять загиблих. Вже доброю традицією у футбольному житті міста стало проведення офіційної церемонії нагородження переможців і призерів змагань ветеранів та підведення підсумків минулого сезону. Такий захід щорічно відбувається напередодні новорічних свят на НСК «Олімпійський» і в найкращих концертно-розважальних залах міста за участю легенд футболу, зірок шоу-бізнесу, бізнесменів, політиків.

Постійна присутність ветеранів київського футболу на переважній більшості всеукраїнських і київських міських змагань підтримує міцний зв’язок між поколінням на необхідному рівні. Ряд ветеранів Київського футболу займають активну позицію в роботі Федерації, їх введено до списку делегатів Федерації для проведення матчів внутрішнього чемпіонату міста.

 

Активно розвивався міжнародний напрямок діяльності Федерації. До останнього часу, практикувався регулярний обмін офіційними делегаціями з метою обміном досвіду та налагодження тісних, добросусідських взаємовідносин. Підписано та оновлено існуючі угоди про співробітництво з:

- Федерацією футболу Вроцлавського воєводства (Польща);

- Федерацією футболу м. Бєлград (Сербія);

- Федерацією футболу м. Тбілісі (Грузія);

- Федерацією футболу Аджарії (Грузія);

- Федерацією футболу м. Рига (Латвія);

- Федерацією футболу м. Ташкент (Узбекистан);

- Федерацією футболу м. Тісауйварош (Угорщина);

- Федерацією футболу м. Дебрецен (Угорщина);

-  ФК “AL Ahli” (Дубай, ОАЕ);

-  ФК “Adnoc” (Абу-Дабі, ОАЕ);

- ФК “Al Ain” (Аль-Айн, ОАЕ);

- ФК «Єленя Гура» (Польща);

- ФК «Тісауйварош» (Угорщина);

- Асоціацією ветеранів футболу Греції.

 

Протягом останнього десятиріччя Федерація відзначила ряд видатних ювілейних дат в її історії. У 2011 році вся футбольна громадськість міста відзначала знаменну дату – 100 річчя київського футболу, в рамках, святкування якого було проведено понад 60 спортивно-масових заходів за участю дітей, юнаків та ветеранів київського футболу. Яскраві миттєвості зі стадіону ім. Баннікова, концертно-розважального центрі «Бінго» та святковий прийом за участю київського міського голови в Київській міській державній адміністрації ще надовго зігріватимуть своїми спогадами душі учасників. Ювілейними медалями «100-річчя київського футболу», державними та відомчими відзнаками було нагороджено понад 1000 вітчизняних спеціалістів, ветеранів, функціонерів, спортсменів та фахівців футболу.  

 

Півстоліття тому київське «Динамо» перервало гегемонію московських чемпіонів союзної арени. Жовтневого вечора 1975-го на київському стадіоні розпрощалася з єврокубковими амбіціями грізна «Баварія». Ця диво-команда  підкорила Європу, вона подарувала футбольному світові Валерія Лобановського, Олега Базилевича, Віктора Каневського, Володимира Мунтяна, Олега Блохіна, Олексія Михайличенка, Андрія Шевченка та багатьох інших. Вона протягом багатьох років була та залишається візитною карткою, гербовою печаткою всієї  України, уособленням усього найкращого, що є в київському футболі.

2012 та 2017 роки пройшли під егідою святкування «85 та 90 річчя з Дня створення ФК «Динамо». Апогеями цих урочистих заходів відбулися зібрання  в КРЦ «Бінго» (2012 рік)  та Київській міській державній адміністрації (2017 рік),  які зібрали шанованих та авторитетних діячів суспільно-громадського життя країни, включаючи у 2012 році двох Президентів України, заступника голови Верховної ради України, голову Адміністрації Президента України, уславлених фахівців, ветеранів та функціонерів. Також було нагороджено більше 1000 осіб, що своєю кропіткою працею здобували славу флагману вітчизняного футболу. 

У 2013 році Федерацією спільно з партнерами було проведено масштабні святкові заходи з нагоди 100-річчя з дня заснування Колегії футбольних арбітрів м. Києва в одному з найкращих в столиці концертно-розважальних комплексів «Freedom»). У святкуваннях взяли участь понад 1000 осіб, були нагороджені різноманітними відомчими відзнаками. 

 

Найболючіше питання, яке на сьогодні має Федерація – це становище київських спортивних споруд: стадіонів, полів, майданчиків та залів, що використовуються футбольними осередками для тренувань і змагань. Змушені констатувати, що за об’єктивних причин, результати роботи в цьому напрямку є в переважній більшості незадовільними.

Протягом 2017 – 2019 років у м. Києві проведена робота, по будівництву 66 спортивних майданчиків за програмами ФФУ/УАФ, які знаходяться на територіях навчальних закладів і використовуються виключно для проведення уроків фізичного виховання. Місто Київ вкрай потребує не майданчиків, а насамперед футбольних полів стандартних розмірів, для проведення навчально-тренувального процесу та змагань. На жаль, УАФ практично усунула Федерацію від цього проекту, що без сумніву не сприяло його успішній реалізації.

Згідно реєстру стадіонів м. Києва, затвердженого Виконкомом ФФК для проведення матчів сезону 2020/2021 Комітетом з питань стадіонів і безпеки проведення змагань, визначено 79 стадіонів футбольних полів і майданчиків для проведення матчів першостей і Чемпіонату м. Києва, з яких лише 10 зі штучним покриттям які, враховуючи наші кліматичні умови, придатні для тренувань і змагань з футболу протягом всього року.

Не додає оптимізму також той факт, що у чотиримільйонному Києві з 56 футбольних полів, які використовуються для київських міських змагань, лише 21 мають стандартний розмір та натуральне трав’яне покриття. Окрім того, надзвичайно проблемними залишаються окремі стадіони, які комерційними структурами-власниками в найближчому майбутньому можуть бути  перепрофільовані.

Нажаль, в місті так і не збудовано, жодного критого футбольного манежу, що надавав би змогу всім бажаючим і, в першу чергу, дітям, незважаючи на будь-які погодні умови, отримувати задоволення від футболу.

 

Незважаючи на скрутну економічну ситуацію в країні, Федерацією за допомогою небайдужих меценатів, було випущено чотири томи енциклопедичного видання «Киевский футбол на рубежах времён. Люди, события, факты». Зазначенні видання історичних епох  регіональної федерації не мають аналогів в Україні з жодного з видів спорту. Сьогодні у стадії розробки п’ятий том цього унікального літопису Київського футболу. 

Попри труднощі, Федерація сміливо дивиться в майбутнє, накреслює нові перспективні плани і сподівається, що УАФ  і КМДА окрім повноважень з розвитку футболу в столиці України,  надаватимуть Федерації також і фінансову підтримку, належним чином шануватимуть  фахівців футбольної спільноти нашого міста.