Друковані видання

DETAIL_PICTURE_557813Вашій увазі надається вишукане й ексклюзивне видання в 4-х томах з історії київського футболу під загальною назвою “Киевский футбол на рубежах времен”, яке було започатковане Федерацією футболу м. Києва ще в рамках святкування 95-річчя футболу столиці України. Ініціатива створення такої своєрідної енциклопедії належить Ігорю Миколайовичу Кочетову та Віктору Кіндратовичу Старовойту. Саме вони довірили підготовку й упорядкування такого довідника Анатолію Федоровичу Коломійцю, тоді вже відомому дописувачу багатьох нарисів з історії футболу в газетах і журналах, а також авторові декількох популярних брошур та одному з співавторів першої на теренах колишнього СРСР мультимедійної енциклопедії “Динамо” Київ”.   

Робота була розпочата ще наприкінці 2004 року. Завданням було створення правдивої, без краплі вигадок і утаювань історії розвитку футболу в Києві – прекрасному місті, нині столиці однієї з найбільших у Європі країн – нашої улюбленої України. Звісно, ні в кого не викликає сумнівів, що ця історія заслуговує того, щоб бути висвітленою з величезною увагою, і гідно донесеною до наших дітей, онуків, героїв наступних поколінь. І те, що було зроблено, залишиться навічно в серцях шанувальників усіма нами улюбленого футболу – саме київського – нашого, рідного.

Завдяки зусиллям в першу чергу Федерації футболу м. Києва, яка сприяла тому, щоб це видання, більшою мірою довідкового характеру, побачило світ, воно навічно залишить свій слід в самій цій історії та у багатотисячної армії київських уболівальників, і взагалі усіх шанувальників футболу в Україні.

Створений багато ілюстрований довідник детально знайомить з історією зародження, становлення та поетапного розвитку футболу в столиці України. У перших трьох томах довідника представлена численна інформація про всі київські команди майстрів і футбольні клуби міста; про киян-футболістів, які досягли значних успіхів, виступаючи у вищому ешелоні, як радянського футболу , так і у вищій лізі футболу незалежної України; про їх внесок в успіхи збірної СРСР і національної збірної України на міжнародній арені; про тренерів, які перетворили київських пацанів у справжніх “зірок” футболу, що засяяли не тільки у нас в країні, але й на світовій арені.

Тут наведені результати виступів київських клубів у всіх чемпіонатах і розіграшах Кубків СРСР і України, європейських клубних турнірах. Надана інформація про виступи збірних Києва в довоєнний період та про участь киян у складі збірної УРСР. Достатньо повно освітлені й міські змагання клубних команд на першість Києва та в розіграшах інших призів футболу. Значна увага приділена роботі Федерації футболу Києва на різних етапах діяльності, а також і її попередниці на початку минулого століття – Київській футбольній лізі.

У четвертому томі наведена історія народження та поетапного розвитку корпуса арбітрів футбольних матчів у столиці України – нинішньої Колегії футбольних арбітрів і інспекторів Києва, наведена інформація про найбільш відомих арбітрів Києва та внесок до розвитку та  вдосконалення арбітражу футбольних матчів на різних етапах їх діяльності, починаючи з 1913 року.

5.Фото автора трехтомника1. А.Коломиец. Киевский футбол на рубежах времен. Люди, события, факты. Том 1 (1911-61 гг.). Київ. Вид. “А-ДЕПТ”. 2007 р., 624 стор. з кольор. іл. Наклад  1000 прим. (формат – 21х30 см, товщина – 3 см), рос.м.

2. А.Коломиец. Киевский футбол на рубежах времен. Люди, события, факты. Том 2 (1961-91 гг.). Київ. Вид. “А-ДЕПТ”. 2010 р., 624 стор. з кольор. іл. Наклад  1000 прим. (формат – 21х30 см, товщина – 3 см), рос.м.

3. А.Коломиец. Киевский футбол на рубежах времен. Люди, события, факты. Том 3 (1991-2011 гг.). Київ. Вид.”А-ДЕПТ”. 2011 р., 704 стор. з кольор. іл. Наклад  1000 прим. (формат – 21х30 см, товщина – 4 см), рос.м.

4. А.Коломиец. А.Шамич. Киевский футбол на рубежах времен. Люди, события, факты. Судейство матчей. Том 4 (1913-2013 гг.). Київ. “А-ДЕПТ”. 2013 р., 696 стор. з кольор. іл. Наклад  2000 прим. (формат – 21х30 см, товщина – 4 см), рос.м.

Підбір ілюстрацій та оформлення цього видання – Коломієць А.Ф.

Не можна не відзначити, крім автора-упорядника видання та керівників Федерації футболу Києва, ще й інших ветеранів та шанувальників футболу, без допомоги яких виконати проведену роботу просто було б неможливо. Цілий ряд чудових, воістину відданих київським футболу фахівців з великої літери надавали безкорисливу і неоціненну допомогу в створенні цієї багатотомної історії київського футболу. Насамперед, це працівники київської федерації, ветерани київського футболу, а також київські колекціонери футбольних матеріалів та журналісти.

Однак основним помічником автора-упорядника за весь період написання перших двох томів був нині вже покійний Владислав Іванович Ляхов. Саме завдяки йому були вирішені багато питань, пов’язаних з пошуком матеріалів в газетах і журналах минулих років, а також необхідних документів в архівах м.Києва. І, звичайно, без самого видавництва, в особі його керівника Сергія Олександровича Буришева, ці, винесені на суд читачів чотири томи, ніколи б не отримали такої високої оцінки, як в частині форматування матеріалу, так і в частині якості поліграфічних робіт.