Добрі справи
21272406_1682449541774675_7410822299685836343_n

У Києві відбувся перший фестиваль проти насильства над дітьми

 

У вихідні 16-17 вересня у Парку Гойдалок, на ВДНГ пройшов фестиваль для всієї родини HappyDity в рамках освітнього проекту #НеБийДитину від ГО “Батьківська спілка”.

Активну участь в заході взяла Федерація футболу м. Києва.

Головна особливість події – в поєднанні розважальної та просвітницької тематики. Бо тут батьки та діти не тільки весело провели час, а й отримали інформацію про гуманне виховання дітей, адже саме з цього починається взаємоповага у суспільстві.

Сам проект стартував рік тому з флешмобу #НеБийДитину у мережі Facebook, з допомогою небайдужих мам-волонтерів. Мета цього соціального проекту – пропаганда проти насильства в родині, донесення інформації на підтримку батькам і дітям, зниження загального рівня агресії в суспільстві, зміна застарілих та небезпечних звичок у вихованні, утвердження цінності “сила права” замість “право сили”.

Завдяки вдалому поділу на зони, організаторам вдалось поєднати розважальну, спортивну, виховну та повчальну функцію. На заході можна було побачити окрему територію, де безкоштовно працювали психологи, проводячи як колективні тренінги, так і особисті розмови. Громадська організація «Ла Страда – Україна», наприклад, провела лекцію, за підсумками якої, проект випустить інфографіку «Що робити якщо Ви стали свідком агресії?» І «Що робити, якщо Ви стали жертвою агресії?». Різні спортивні організації проводили для бажаючих майстер-класи, із айкідо, регбі, рукопашного бою, єдиноборств, де діти могли зрозуміти, що силу треба направляти у спорт, а не в своє оточення. Із розваг для дітлахів провели виставу лялькового театру, квест для всієї родини, також була цікава англійська, весела наука, настільні ігри та розважально-виховний тренінг із безпеки. Для наймолодших відвідувачів представники Пташат від ПЛАСТу Києва провели ігри на вивільнення злості та багато іншого.

Особливу популярність на фестивалі мало малювання рук на великому стенді «Ці руки – не для биття». Діти й батьки малювали свої долоні разом, писали альтернативу: «Руки – для підтримки», «Руки – для обіймів», «Руки – для праці»… Це було дуже щиро.

За підрахунком організаторів, за два дні фестиваль відвідало близько 4000 людей. Більше 1000 відвідувачів безпосередньо стали учасниками інформаційної кампанії – взяли буклети надруковані за підтримки поліграфічною компанією Univest, заповнили анкети зворотнього зв’язку, висловили активну підтримку проекту та взяли участь в анонімному опитуванні «Чи можна бити дітей?».

Згідно опитування, думки серед дорослих розділилися: 87% висловилися проти биття, 13% – за. А от діти усі одностайно написали, що бити дітей не можна. Окремі цитати з опитування: «Інколи можна, але так ні, тому що в кодексі України пишуть, що за те що б’єш дітей саджають в в’язницю», «Ні, не можна. Але інколи не вистачає терпіння((«, «Я вважаю, що бити дитину не можна ні в якому разі. Усі проблеми можна вирішити, розмовляючи з дитиною», «Не можна бити дітей, бо діти – це віддзеркалення нас самих і наше майбутнє!», «Бити дитину не можна, тому що це принижує дитину та проектує модель подальшої поведінки в сім’ї та суспільстві», «Не можна бити дітей, і взагалі нікого», «Більше спілкуватися, розуміти, переживати різні життєві ситуації дитини разом і у вас не виникне навіть такого питання в голові. P.S. Мама чотирьох:)», «Мені 11 років. Я думаю, що необов’язково бити дитину. Можна з нею домовитися. Мене звати Маша.», «Не можна бити дітей, бо це може травмувати психіку. Ніка, 11 років.», «Це боляче. Ні. Ні. 5 років.»

За словами маленьких відвідувачів, які були активними учасниками фестивалю, вони відчували підтримку, небайдужість з боку дорослих, та зрозуміли свої права і усвідомили силу. Сотні дітей навчилися елементарним правилам безпеки, протидії насильству, прийомам самооборони, які можна легко й ефективно застосувати проти кривдників. Діти відчули себе впевнено й захищено.

Батьки стали справжніми партнерами дітей, відкривши для себе завдяки спілкуванню з психологами, ефективні методи взаємодії з дітьми, підлітками, та між собою, особливо в ситуаціях сімейних проблем та непорозумінь. Зрештою, щастя дітей починається з щастя батьків, адже найкраще діти вчаться на їхньому прикладі.

Футбольну частину фестивалю на надзвичайно професійному рівні представив член Виконкому Віталій Болдирєв. Захоплюючі конкурси та різномантні активності створили справжню веселу і невимушену атмосферу. Всі учасники отримали чудові призи від Федерації футболу м. Києва та компанії “Gera”. Слід відзначити, що вже протягом багатьох років Федерація наполегливо відстоює позицію неприйнятності проявів агресії по відношенню до дітей. Це знайшло своє відображення, зокрема, в багатьох новелах діючого Регламенту з проведення змагань в м. Києві та інших регламентних документах Федерації. Однією з основоположних цілей діяльності Федерації є створення комфортних умов для зайняття дітьми улюбленою справою – футболом та отримання задоволення від нього, в першу чергу – психологічного.   

Усі інформаційні матеріали на підтримку батькам і дітям (буклет та інфографіки) доступні безкоштовно онлайн: happydity.org

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *