Правила гри у футбол: питання та відповіді

Ми продовжуємо рубрику, яка присвячена правилам гри у футбол.

Питання. Яка тривалість матчу?

Відповідь. Тривалість гри – два тайми по 45 хвилин (якщо суддя матчу і обидві команди-учасниці не погодили іншого варіанту). Будь-яка домовленість про зміну тривалості ігрового часу (наприклад, про скорочення кожного тайму до 40 хвилин через недостатнє освітлення) повинна бути досягнута до початку гри і повинна відповідати Регламенту змагання, Регламентом може встановлюватися і друга тривалість матчу в зв’язку з віком і статтю учасників .

Питання. Яка тривалість перерви між таймами?

Відповідь. Перерва між таймами не повинен перевищувати 15 хвилин Тривалість перерви між таймами повинна вказуватися в Регламенті змагання.

Питання. Чи може суддя на прохання капітанів обох команд провести матч без перерви між таймами?

Відповідь. Так, може. Але гравці мають право на перерву. Тому, якщо хто-небудь з гравців не буде згоден з проханням капітанів, то суддя повинен зробити перерву. А тривалість перерви може змінюватися тільки за згодою судді.

Питання. Що повинен зробити суддя, вийшовши на поле перед початком гри?

Відповідь. Провести між капітанами обох команд жеребкування.

Питання. Як проводиться жеребкування?

Відповідь. Жеребкування проводиться вибором жереба одним з капітанів граючих команд. Витягнув жереб має право вибору воріт. Протилежна команда виконує початковий удар.

Питання. Чи може капітан команди, який витягнув жереб перед початком гри, просити суддю дозволити його команді виконати початковий удар?

Відповідь. Ні. Команда, витягнувшись жереб, виконує початковий удар у другому таймі.

Питання. Які умови повинні бути дотримані командами при виробництві початкового удару?

Відповідь. Гравці обох команд повинні знаходитися на своїй половині поля. Гравці команди, що не виконує початковий удар, повинні розташовуватися від м’яча на відстані не ближче 9.15 м до тих пір, поки не буде правильно виконаний початковий удар.

Питання. В яких випадках м’яч вважається в грі?

Відповідь. Коли м’яч знаходиться в межах поля і гра не зупинена суддею.

Питання. Що значить “м’яч в грі”?

Відповідь. Це означає, що всі гравці отримали право торкатися м’яча, крім гравця, який вводить м’яч в гру при початковому, кутовому, штрафному, вільному ударах, вкидання м’яча, ударі від воріт і 11-метровому ударі.

Питання. М’яч потрапив в суддю або в його помічника, що знаходиться в межах поля, і не покинув поля. Чи слід судді зупиняти гру?

Відповідь. Ні. М’яч вважається в грі.

Питання. Як повинен поступити суддя, якщо м’яч, торкнувшись його або його помічника, який перебував в межах поля, пішов за лінію воріт (мимо воріт)?

Відповідь. Гра поновлюється ударом від воріт або кутовим ударом гравцем команди, протилежної тій, гравець якої останнім торкнувся м’яча.

Питання. М’яч, торкнувшись судді або його помічника, який перебував в межах поля, перетнув бічну лінію. Рішення судді?

Відповідь. Гра поновлюється вкиданням м’яча з-за бокової лінії гравцем команди, протилежної тій, гравець якої останнім торкнувся м’яча.

Питання. Після сигналізації прапором помічника судді гравці, припускаючи, що мало місце порушення Правил, припинили гру. Рішення судді?

Відповідь. Продовжити гру, якщо, на думку судді, порушень Правил не було.

Питання. Коли м’яч вважається забитим у ворота?

Відповідь. Коли він повністю перетне лінію воріт між стійками воріт і під поперечиною і якщо з боку гравців нападаючої команди не було допущено порушень Правил.

Питання. Що означає термін “м’яч повністю перетнув лінію воріт”?

Відповідь. М’яч перетнув лінію воріт, не торкаючись своєї проекцією цієї лінії.

Питання. Як повинен поступити суддя, якщо воротар зловив або відбив м’яч, вже перетнув лінію воріт між стійками і під поперечиною?

Відповідь. Зарахувати взяття воріт, крім випадків, коли м’яч безпосередньо спрямований в ворота протилежної команди після:

- вкидання м’яча з-за бокової лінії;

- вільного удару;

- вкидання “спірного м’яча”, якщо м’яч увійшов у ворота, не торкнувшись нікого з гравців.

Питання. Як повинен поступити суддя, якщо він помилково подає сигнал про взяття воріт до того, як м’яч повністю перетнув лінію воріт між стійками і під поперечиною, і відразу ж усвідомлює помилку?

Відповідь. Гол не зараховувати, а гру відновити “спірним м’ячем” на лінії площі воріт, паралельної лінії воріт, в точці, найближче розташованої до місця, де знаходився м’яч в момент зупинки гри.

Питання. В яких випадках м’яч, вкинутий рукою у ворота протилежної команди, зараховується?

Відповідь. Коли воротар, перебуваючи в своїй штрафній площі, кидає м’яч рукою через все поле, і м’яч проходить у ворота команди суперника

Питання. Яка сутність Правила положення “поза грою”?

Відповідь. Це Правило обмежує певними умовами зв’язку між гравцями однієї команди і м’ячем, а також перешкоджає гравцеві команди, що атакує перебувати поблизу воріт суперника в очікуванні випадку для безперешкодного взяття воріт, порушуючи умови Правила.

Питання. Коли гравець знаходиться в положенні “поза грою”?

Відповідь. Коли він знаходиться на чужій половині поля ближче до лінії воріт суперника, ніж м’яч і передостанній гравець суперника.

Питання. Чи є само по собі перебування гравця в положенні “поза грою” порушенням Правил?

Відповідь. Ні. Тому за неодноразове положення “поза грою” до гравця не застосовуються заходи дисциплінарного характеру.

Питання. В який момент визначається положення “поза грою”?

Відповідь. Положення гравця “поза грою” визначається в момент удару по м’ячу одним з його партнерів по команді.

Питання. Чи буде гравець покараний суддею, якщо він просто знаходиться в положенні “поза грою”, не впливаючи на гру?

Відповідь. Ні.

Питання. Чи буде “поза грою”, якщо гравець, перебуваючи в ‘правильному положенні, в момент удару по м’ячу одним з його партнерів перемістився ближче до воріт суперника і прийняв м’яч, маючи перед собою і лінією воріт менше двох гравців команди суперника?

Відповідь. “Поза грою” не буде, так як в момент удару по м’ячу його партнером він перебував в правильному положенні.

Питання. Чи може гравець бути в положенні “поза грою”, перебуваючи на своїй половині поля?

Питання. Чи буде в положенні “поза грою” гравець, якщо в момент удару по м’ячу партнером по команді він перебував на одній лінії з м’ячем, тобто на однаковому з ним відстані від лінії воріт?

Питання. За які дії суддя повинен винести гравцеві попередження?

Відповідь. Гравець отримує попередження з показом жовтої картки, якщо він зробить одне з наступних семи порушень:

- неспортивну поведінку;

- демонстрація незгоди (словом або жестом) з рішенням судді;

- систематичне порушення Правил;

- затягування поновлення гри;

- недотримання необхідної відстані при виконанні кутового, штрафного або вільного ударів;

- вихід або повернення на поле без дозволу судді;

- самовільне залишення поля без дозволу судді.

Питання. За які порушення Правил гравець повинен бути вилучений з поля?

Відповідь. Гравець видаляється з поля з показом червоної картки, якщо він зробить одне з наступних семи порушень:

- серйозне порушення Правил;

- агресивна поведінка;

- плювок в суперника або будь-яку особу;

- умисна гра рукою, що перешкодила супернику забити гол або лишила його явної можливості забити гол (крім воротаря в межах його карного майданчика);

- позбавлення суперника, що просувається до воріт, явної можливості забити гол за допомогою порушення, що карається вільним або штрафним або 11-метровим ударами;

- образливі або нецензурні вирази;

- друге попередження протягом одного матчу

Питання. Що таке вільний удар?

Відповідь. Це міра покарання за порушення, перелічені в Правилах.

Питання. За які порушення призначається вільний удар?