З історії києвського футболу. 105 років тому

Ми продовжуємо підбірку матеріалів, про історію києвського футболу. На черзі нова рубрика, у ній будемо спостерігати, що відбувалось у роках які наразі стали ювілейними. Почнемо з 1915 року.

 

105 років тому Київ входив до числа 33 міст Російської Імперії у яких були створені футбольні організації. Загалом, у Всеросійському футбольному союзі було зареєстровано 155 команд.

В ці роки активно працювала Київська футбольна ліга, незважаючи на те, що її Статут не був зареєстрований у «Присутності про союзи товариств Київської губернії». І це при тому що, даний Статут був розглянутий ще у 1911 році.

У вересні 1915 року Київська футбольна ліга поновила свої змагання (нагадаємо що у ці роки йшла перша світова війна) та провела першість міста. У турнірі грали 4 команди. На жаль, ці змагання не було дограно. Найбільшу кількість очок набрала команда «Спорт» під керівництвом шведського тренера Андерсона. За кількістю очок другими стали гравці «Алексеевского кружка», а третє місце поділили Польска гімнастична спілка та «Любители спорта».

Також у 1915 році у Києві відбувся перший міжнародний футбольний матч. Команда «Вега» зіграла із французькими льотчиками, які у складі підрозділу країн-союзників Російської Імперії у війні з Німеччиною знаходились у Києві. Кияни програючи після першого тайму з рахунком 0:2, все ж таки перемогли – 3:2.

 

За матеріалами книги Анатолія Коломійця “Киевский футбол на рубежах времен. Люди, события, факти”).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *