Сторінки історії київського футболу. Тут грали найсильніші
60-е

Мало хто з сучасних любителів футболу зможе дати відповідь на досить просте запитання: скільки київських стадіонів приймали матчі вищої ліги чемпіонатів СРСР.

 

Правильна відповідь: три. Свій перший матч в рамках клубної союзної першості динамівці провели 24 травня 1936 року. Саме в той день біло-блакитні з берегів Дніпра поступилися своїм московським одноклубникам з рахунком 1:5. Гра проходила на стадіоні «Динамо» імені Всеволода Балицького. Ця спортивна арена була домашньою не тільки для динамівців. У чемпіонаті 1938 року який проходив під назвою «Чемпіонат СРСР. Показові команди майстрів», стадіон, вже перейменований на честь народного комісара НКВС Миколи Єжова став домашнім не тільки для «Динамо», але й для київського «Локомотива». На жаль, залізничники в тому сезоні посіли 17-е місце з 26-ти команд і залишили лігу найсильніших.

 

До речі, київський стадіон ставав домашнім не тільки для міських команд. Так, 17 листопада 1940 року в поле «Динамо» пройшов матч московських команд «Динамо» і «Крила Рад», який завершився внічию – 1:1. А 25 жовтня 1952 року московські динамівці вже виступали в якості гостей і перемогли ленінградських одноклубників – 0:5.

 

Стадіон «Динамо» залишався єдиною домашньою ареною для флагмана українського футболу аж до 1949 року. 9 вересня 1949 року кияни вперше провели матч чемпіонату на Республіканському стадіоні імені Хрущова, зараз – НСК «Олімпійський». У ньому кияни обіграли харківський «Локомотив» з рахунком 4:3. Ігри на двох стадіонах в Києві тривали і в 1950 році. А ось вже 1951 року на «Динамо» відбувся лише 1 матч.

 

До речі, не тільки стадіон «Динамо» приймав у себе іногородніх господарів. Так 25 квітня 1953 року московський МВО на Республіканському стадіоні приймав своїх земляків – торпедівців і переміг з рахунком 1:0. Але, після 6-го туру команда МВО (Москва) знята з турніру. Всі її результати були анульовані. Але вже в 1954 році армійці Москви знову виступали в лізі найсильніших. І 5 квітня київські вболівальники побачили на Республіканському стадіоні зустріч ЦДСА (Москва) – «Торпедо» (Горький), що завершився внічию – 1:1. В протоколі матчу зазначено, що гру відвідали 35 тисяч глядачів. Всього ж, на Республіканському стадіоні іногородні команди господарювали 16 разів. Якщо підсумувати всі матчі, проведені на найбільшій арені Києва в рамках чемпіонату вищої ліги СРСР, то їх набереться 593.

 

Повернення на старий стадіон «Динамо» для найсильнішої української команди відбулося лише в 1979 році, в рамках підготовки до Олімпіади 1980 року, коли Республіканський стадіон був закритий на реконструкцію. В останній раз стадіон «Динамо» розкривав свої двері для проведення матчу вищої ліги чемпіонату СРСР 30 червня 1980 року, коли «Динамо» обіграло ташкентський «Пахтакор» 1:0. Усього ж стадіон «Динамо» приймав ігри вищого дівізіона 167 раз.

 

Ще 4 гри чемпіонату вищої ліги пройшли на стадіоні СКА у 1978 році, коли найбільші арени Києва були закриті на реконструкцію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *