Олександр Шамич відверто про суддівство
Shamych

Оцінку осінньої частини чемпіонату Києва дав керівник комітету арбітрів Федерації футболу Києва Олександр Шамич. 

 

- З якими проблемами вам довелося зіткнутися в поточному сезоні і чого ви очікуєте від майбутньої весняної частини чемпіонату?

 

- На сьогоднішній день ми зіткнулися з серйозною проблемою – браком і підготовкою молодих арбітрів.  З кожним роком бажаючих спробувати себе на суддівському терені стає все менше. Я вже 12 років очолюю комітет арбітрів Федерації футболу Києва і вперше спостерігаю таку невтішну динаміку. Але наш комітет арбітрів не сидить склавши руки. Ми проводимо зустрічі зі студентами, запрошуємо їх спробувати свої сили. Ще років п’ять тому, в суддівській школі ім. М.Балакіна проходили навчання до 70 осіб. Зараз таких бажаючих півтора десятка.

У зв`язку з цим помітно збільшилося навантаження на арбітрів, які працюють на матчах чемпіонату Києва. Якщо раніше вони проводили близько 5-7 матчів на тиждень, то зараз – часом доводиться провести більше 10 зустрічей. У цю кількість входять як матчі дорослих команд, так і ігри серед шкільних віків.

 

- При такому великому навантаженні на арбітрів, все ж вдалося обійтися без гучних суддівських скандалів і вдало провести осінню частину сезону.

 

- Це так. В минулому році у нас не було жодного випадку, щоб команда, що бере участь в чемпіонаті міста, зверталася до Федерації з проханням відсторонити від суддівства арбітра або не призначати його на матчі за участю цієї команди. У попередніх сезонах конфліктів, пов`язаних з суддівськими рішеннями, було більше. Але не буду приховувати, що на кожному зібранні контрольно-дисциплінарного комітету виникали питання до арбітражу. Звичайно, у арбітрів теж бувають помилки. Від цього ніхто не застрахований! Рівень суддівства, нехай і не набагато, але покращився. Процентна кількість помилок невелика, але хотілося б ще кращих показників. Помітно: судді змінюють ставлення до справи в бік професіоналізму. Як наслідок, стає значно менше проблемних ситуацій.

 

- Як арбітри чемпіонату Києва провели зимове міжсезоння і в якій формі вони підходять до весняної частини офіційних матчів?

 

- Наші арбітри працювали на іграх турнірів, що проходили взимку, а також на товариських іграх.

Для арбітрів, що працюють вище міського календаря підготовка в самому розпачі. Судді Прем`єр-ліги пройшли збори, які проводив комітет арбітрів федерації футболу України. Надалі заплановані збори рефері, що працюють в чемпіонатах першої та другої ліг українського футболу, U-19.

 

- Якщо молода людина виявила бажання стати арбітром, які кроки  необхідно зробити?

 

- У нас продовжує роботу школа М.Балакіна. Якщо ми помічаємо, що молодий арбітр який навчається в нас вже готовий, він отримує призначення на ігри дитячих команд. Після року навчання у нас, молодий рефері другий рік навчається вже в національній школі молодого арбітра першого року навчання. В цьому є перевага столичних суддів. Адже в національну школу вони приходять вже отримавши серйозну теоретичну і практичну підготовку. Можливо, тому київські арбітри в такій кількості представлені в національних змаганнях професійних команд.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *